Jak správně vybrat vhodného výrobce?

Vlastníte společnost a rozhodli jste se, že si Vaše výrobky nebude vyrábět interně, ale místo toho si je objednáte u specializovaného výrobce?

Volba výroby mimo Vaši společnost může být výhodná z několika důvodů, například pokud Vám a Vašim spoluzakladatelům chybí náležité technické znalosti, pokud Vaše společnost nechce hradit náklady na nákup výrobního zařízení, pokud Vaše společnost nemá dostatek kvalifikované pracovní síly, nebo prostě nemá prostor a čas na výrobu, kterou raději přenechá výrobnímu profesionálovi.

Pokud nemáte silné technické znalosti nebo si nejste jisti, jaké jsou technické a bezpečnostní požadavky na Váš produkt, může být kontaktování výrobce zastrašující.

worker 4395772 1280 - Jak správně vybrat vhodného výrobce?

Zde je několik klíčových faktorů a otázek, které by měl každý podnikatel a vedoucí podniku zvážit před výběrem nejlepšího výrobce pro firemní produkt:

Buďte připraveni

Udělejte si rešerši výrobců působících na trhu a obstarejte si konkrétní nabídky od minimálně pěti z nich.

Získáte tak představu o tom, v jaké relaci se pohybují ceny a dodací lhůty při výrobě Vašeho produktu. Pokud víte, že Váš produkt lze vyrobit několika způsoby, oslovte výrobce, kteří využívají oba procesy, abyste zjistili, jaký způsob výroby vašeho produktu je levnější a časově efektivnější.

Reakční doba

Jak rychle se Vám společnost ozve poté, co jste ji kontaktovali s žádostí o nabídku? Reakční doba výrobce je první indikátor toho, jak přesný a pozorný bude tento výrobce a jak pohotová bude Vaše vzájemná spolupráce.

Ptají se Vás?

Dobrá výrobní společnost vám ihned na začátku položí stručné a promyšlené otázky týkající se vašich očekávání a požadavků na produkt. To ukazuje, že jsou ohleduplní k očekáváním svých zákazníků záleží jim na tom, jak mohou tato očekávání nejlépe splnit.

Sečteno a podtrženo: dobrý výrobce ví, že je vždy lepší klást otázky zpočátku, než později řešit problémy s opravou objednávky.

Vyžádejte si seznam referencí

Zeptejte se, zda může výrobce uvést seznam současných nebo minulých zákazníků. Obtelefonujte je a zeptejte se, jak byli spokojeni s kvalitou produktů, které dostali, a zda byly jejich objednávky splněny včas. Mezi další užitečné otázky patří, zda považují zákaznický servis za uspokojivý a zda by s tímto výrobcem v budoucnu opět spolupracovali.

Protože výroba je často aktuálním a nákladným aspektem podnikání, stojí za to vynaložit energii, abyste se ujistili, že výrobce, kterého si nakonec vyberete, bude schopný splnit Vaše požadavky a vyrobit kvalitní a nákladově efektivní produkt. Čím více budete připraveni, tím správnější bude Vaše volba. Hodně štěstí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *