Izolační materiály

Izolační materiály lze nalézt v mnoha podobách od objemných vláknitých materiálů, jako jsou skleněná vlákna, kamenná a strusková vlna, celulóza a přírodní vlákna, až po tvrdé pěnové desky či elegantní fólie.

Každý druh izolačního materiálu se liší svými vlastnostmi

Objemné izolační materiály odolávají vodivému a – v menší míře – konvekčnímu tepelnému toku v dutině budovy.

Desky z tvrdé pěny zachycují vzduch nebo jiný plyn, a odolávají tak tepelnému toku.

chopped strand mat 1024x683 - Izolační materiály

Vysoce reflexní fólie a reflexní izolační systémy drží teplo v obytných prostorách, což je činí zvláště vhodnými do chladných prostředí. K dispozici jsou také další méně běžné materiály, jako jsou cementové a fenolové pěny, vermikulit a perlit.

Důležité je si při izolaci budovy vhodně zvolit daný materiál, abyste využili na maximum všech jeho pozitivních vlastností a po skončení izolačních prací už jen spokojeně bydleli a věnovali se zábavnějším aktivitám – třeba hráli na Playamo ceske online kasino pěkně z pohodlí domova.

Zjistěte více o následujících izolačních materiálech

Sklolaminát

Sklolaminát se skládá z extrémně jemných skleněných vláken – je jedním z nejrozšířenějších izolačních materiálů. Běžně se používá ve dvou různých typech izolace: přikrývce (plsti a role) a sypkých hmotách.

Minerální vlna

Minerální vlna obsahuje v průměru 75 % postindustriálně recyklovaného obsahu. Nevyžaduje přidání dalších chemikálií, aby byl ohnivzdorný.

Celulóza

Tato izolace je vyrobena z recyklovaných papírových výrobků, zejména novinového papíru, a má velmi vysoký obsah recyklovaného materiálu, obvykle 82 % až 85 %. Papír se nejprve rozmělní na malé kousky a poté se rozvlákní, čímž se vytvoří izolační produkt, který následně zabraňuje proudění vzduchu.

Mezi další běžné izolační materiály patří:

Přírodní vlákna

Polystyren

Polyisokyanurát

Polyuretan

Vermikulit a perlit

Močovino-formaldehydová pěna

Cementová pěna

Fenolová pěna

Izolační obklady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *